Pastāsti Citiem!

AddThis Social Bookmark Button

IenāktSporta dzērieni E-pasts

Hipotoniskais dzēriens satur maz elektrolītu, ātri uzsūcas, piemērots šķidruma rezervju atjaunošanai treniņu laikā vai pēc tiem. 120 ml apelsīnu sulas, 1 litrs ūdens,¼ tējkarotes sāls. Sajauc, ieteicams uzglabāt aukstumā.

Isotoniskais dzēriens-sāļu koncentrācija līdzinās sāļu koncentrācijai asins plazmā. Ieteicams pielietot pēc fiziskām slodzēm. 50 g cukura vai glikozes, 1 litrs ūdens, (100 ml silta ūdens izšķīdina cukuru un sāli, pielej atlikušo ūdeni un atdzesē).

Hipertoniskais dzēriens ir koncentrētāks nekā organisma šķidrumi, uzsūcās lēni. Šie dzērieni nav derīgi šķidruma atjaunošanai organismā Tie ir paredzēti enerģētisko rezervju atjaunošanai pēc fiziskām slodzēm. 570 ml apelsīnu sulas,¼ tējkarote sālsSamaisa un atdzesē.Pirms ilgstošas slodzes laicīgi jālieto daudz šķidruma. (Iepriekšējā dienā pirms slodzes izdzert 8-12 glāzes šķidruma).Nesākt trenēties un piedalīties sacensībās , ja organisms ir dehidrācijas stāvoklī. 3-4 stundas pirms starta, bagātīgi uzņemt šķidrumu. 15 min. pirms starta izdzert 200-250 ml. šķidruma. Ilgstošas slodzes laikā ik pēc 15 min. Izdzert 100- 150ml šķidruma. Ieteicams arī tūlīt pēc slodzes atjaunot zaudēto ūdens daudzumu.