Pastāsti Citiem!

AddThis Social Bookmark Button

IenāktPar Madonas Skvoša Klubu E-pasts

Madonā pēc tagadējā Madonas skvoša kluba valdes priekšsēdētāja Voldemāra Svilāna iniciatīvas 1998.gada nogalē tika uzcelts pirmais skvoša korts Latvijā. Jau no 1999.gada Madonas skvoša spēlētāji veic dažādas aktivitātes skvoša sporta veida popularizēšanai, skvoša spēles līmeņa paaugstināšanai, jaunu spēlētāju piesaistei, Madonas un Latvijas vārda popularizēšanai. Katru gadu tiek organizētas vairākas sacensības, kluba biedri aktīvi piedalās gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās, skvoša aktualitātes regulāri tiek atspoguļotas mēdijos, kā arī tiek piesaistīti jauni skvoša spēlētāji, jo īpaši bērni un jaunieši.

Jau no 2006.gada Madonas skvoša klubs organizē ikgadējas starptautiskās sacensības „Madona squash open”, kas ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju, katru gadu pulcējot ievērojamu skaitu Latvijas un ārvalstu skvoša spēlētāju. „Madona squash open” ir piedalījušies pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Austrijas, Francijas, Somijas, Luksemburgas, Lielbritānijas, īrijas un Krievijas. Sākotnēji šīs sacensības bija orientētas uz skvoša spēlētājiem sākot no 35 gadu vecuma, taču šobrīd spēlētāji no visām vecuma grupām ir laipni aicināti piedalīties Madonas skvoša kluba organizētajā pasākumā.

Tāpat Madonas skvoša klubs ilggadēji organizē un piedalās komandu sacensībās, kā arī starpklubu draudzības sacensībās, tādējādi motivējot spēlētājus turpināt treniņus un uzlabot individuālās prasmes, veicinot kluba biedru kopības sajūtu un uzturot draudzīgas attiecības ar citiem skvoša klubu biedriem. Kā daži no organizētajiem pasākumiem minami - 2007.gada Latvijas – Somijas komandu sacensības Rīgā, klubā „Zelta Boulings”, 2009. gada Latvijas, Madonas – Spānijas, Valensijas komandu sacensības Spānijā Valensijas pilsētā, aktīva sadarbība ar Jelgavas skvoša klubu un Rīgas skvoša klubu „Enri”, 2010.gada sadraudzības sacensībās Lietuvā, Klaipēdā un 2011.gada komandu sacensības Viļņā, Lietuvā.

Ar mērķi uzutrēt skvoša spēlētāju regulāru fizisko aktivitāti, biedrība katru gadu organizē Madonas skvoša līgu gan pieaugušajiem, gan jauniešiem.

Madonas skvoša kluba biedri katru gadu sekmīgi piedalās Latvijas skvoša čempionātā un citās sacensībās gan Latvijā, gan ārvalstīs (Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Vācijā, Ungārijā, Kiprā). Īpaši labus rezultātus ir sasnieguši Madonas skvoša kluba seniori (vecumā no 35 gadiem): 4. vieta Somijas komandu čempionātā senioriem 2004.gadā; 6.vieta, 8.vieta un 10.vieta Latvijas čempionātā vīriešiem 2004.gadā; godalgotās vietas atsevišķos atklātās Igaunijas senioru līgas posmos 2003., 2004., 2005.gadā, kā arī Voldemāra Svilāna dalība 7.pasaules skvoša čempionātā Helsinkos, iegūstot dalīto 40.-50. vietu. Arī jaunie madonieši ir sasnieguši izcilus rezultātus – Latvijas čempionātā 2007.gada novembrī Ģirts Gotters izcīnīja 1.vietu jauniešu grupā līdz 19 g.v. un Ilze Jirjena 3.vietu meiteņu konkurencē. 2012.gada Latvijas čempionātā jauniešiem lieliskus panākumus guva Mārtiņš Baumanis, Valdis Ragozina, Krišjānis Kalniņš, kuri attiecīgi izcīnīja 1., 2. un 3.vietu savās vecuma grupās.

Sieviešu konkurencē atzīstamu sniegumu ir parādījušas Linda Svilāne un juniore Liene Rieba. Madoniete, kas šobrīd dzīvo un turpina aktīvi spēlēt skvošu Valensijā, Spānijā, Linda Svilāne jau no 1999.gada izcīnījusi godalgotas vietas dažāda līmeņa sacensībās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī bijusi vairākkārtēja Latvijas čempione – 2004., 2005. un 2007.gadā. Viņa arī 2007.gadā Latvijas komandas sastāvā piedalījās starptautiski atzītās sacensībās Nāciju Kauss, un 2010.gadā pārstāvēja Valensijas sieviešu komandu Spānijas Nacionālajā komandu čempionātā. Perspektīvā juniore Liene Rieba katru gadu uzlabo savus rezultātus, piedaloties dažādās Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās. Latvijas čempionātā 2009.gada novembrī Liene ierindojās 2.vietā jauniešu grupā, un 2012.gadā ieguva 3.vietu sieviešu konkurencē. 2011.gadā Liene Rieba guva ievērojamus panākumus starptautiskā līmenī, piedaloties Igaunijas atklātajā sieviešu čempionātā un izcīnot 1. vietu savā vecuma grupā, Polijas atklātajā jauniešu čempionātā - 4. vietu, un Somijas atklātajā čempionātā skvošā jauniešiem Helsinkos iegūstot 3.godalgoto vietu savā vecuma grupā.